Milan ograł AS Romę i zdołał odrobić kilka punktów do lidera rozgrywek Interu Mediolan!

Aktualnie Serie A prezentuje się zdecydowanie bardziej pasjonująco niż w poprzednich latach i nie ma co do tego wątpliwości. Każda drużyna posiada kadrę wypełnioną uzdolnionymi graczami, co przekładać się może na niesamowicie pasjonujące spotkania. Można też pomyśleć, że włoskie klub zrobiły się zdecydowanie śmielsze po tym, jak po raz pierwszy od wielu lat to nie Juventus sięgnął po tytuł mistrza Serie A. Wygrana Interu z Mediolanu w Serie A pokazał, iż każdy klub może próbować walczyć o mistrzowski tytuł. W tym momencie wskazać głównego faworyta do końcowego triumfu, ponieważ czołówka aktualnego sezonu jest naprawdę równa. Dzisiaj to Inter Mediolan lideruje w klasyfikacji Serie A, jednak do końca sezonu pozostało jeszcze bardzo dużo spotkań. Milan, który musiał mierzyć się z AS Romą trenowaną przez trenera Jose Mourinho to kolejna ekipa z Mediolanu, która walczy o tytuł mistrzowski.

Dobrze mieć świadomość faktu, że piłkarze Milanu fantastycznie rozpoczęli ten mecz. Po 15 minutach byli na prowadzeniu wynikiem 2:0 i zdawało się, że mają bieg tego meczu pod absolutną kontrolą. Piłkarze prowadzeni przez trenera Mourinho usiłowali odrobić straty, lecz popełnione błędy w początkowych minutach spotkanie były naprawdę kosztowne. Drużyna ze stolicy dała radę strzelić bramkę kontaktową w końcowych minutach pierwszej połowy pojedynku, co z całą pewnością wlało wiarę w serca kibiców tego klubu. Tammy Abraham wykorzystał fenomenalne dogranie od Lorenzo Pellegriniego i w czterdziestej minucie trafił do bramki. Zawodnicy Milanu dalej przeprowadzali kontry na bramkę Romy, gdyż nie mieli w planach oczekiwać do końcowego gwizdka arbitra. Leao Rafael na osiem minut przed końcowym gwizdkiem zdobył bramkę numer trzy i ostatecznie AC Milan triumfował wynikiem 3:1. W końcówce meczu AC Milan miał jeszcze okazję na zwiększenie prowadzenia, jednakże z rzutu karnego nie zdołał strzelić Ibrahimović Zlatan, ponieważ jego uderzenie wybronić zdołał Rui Patricio.